Nikdy na tebe nezapomeneme! Ani nevíš, kolika lidem jsi změnil život! Proč jsi to udělal? Děkujeme za všechno. Odpočívej v pokoji.

Na Jiřího Kubíka z Třemošné u Plzně, kterého všichni znali pod přezdívkou Ozzy, vzpomínají stovky lidí z celé republiky.

Pořadatel řady rockových koncertů a zájezdů na hudební akce po celé Evropě si 9. srpna vzal život, pravděpodobně kvůli finančním problémům. Na jeho počest nyní jeho přátelé pořádají koncert, kde chtějí na personu, která byla známá nejen v Plzni a okolí, zavzpomínat. Koncert se uskuteční v úterý 27. září od 19 hodin v plzeňském kulturním domě Šeříkovka.

„Pojďme se sejít a rozloučit s Ozzym. S člověkem, který nám působil tolik radosti a pocitu dobře nakrmených uší," vzkazuje plzeňská muzikantka Ilon Leichtová, která se na organizaci akce podílí.

Ozzyho smrt byla nečekaná. Věčně usměvavý chlapík s dlouhou blonďatou kšticí a duší rockera, který se mezi Plzní a Třemošnou, kde žil, často proháněl na kole, odešel v den konání koncertu britských Marillion, který pořádal v plzeňském depu. Jeho přátelé tam na něj čekali marně, telefon nikdo nezvedal.

Guru metalu

„Kdosi řekl, že Jirka byl takovým guru metalu na Plzeňsku, což je velice pěkný příměr," uvedl Petr Škabrada alias Déma ze známé plzeňské kapely Znouzecnost, která si na vzpomínkovém koncertu též zahraje.

S Ozzym se znal přes třicet let a patřil do okruhu blízkých přátel, v posledních letech byli dokonce sousedé.

„Byl u nás častým hostem a byla s ním velká sranda," usmívá se Déma a vypráví, jak k nim Ozzy chodil v zimě trhat trnky, a vzápětí přidává další a další historky. „Kdo ho znal, ví, že některé příhody s ním byly na krev. Plno věcí prostě neřešil. Mně osobně, a myslím, že i drtivé většině lidí, na něj ale zůstávají pěkné vzpomínky," uzavřel Déma.

Kromě Znouzecnosti na koncertu zahrají Whitesnake revival z Plzně, pražská Pumpa a karlovarská Coda.