„Přišli jsme dobře o padesát procent zákazníků,“ odhaduje majitel opravny televizních příjimačů Václav Žák. Lidé si podle něj rozmyslí vydávat se s rozbitým přístrojem na místo, kde si nejsou jistí, zda zaparkují. „Jdou jinam,“ krčí rameny. Nechce domýšlet, zda bude pro jeho firmu stavební akce likvidační.

Rekonstrukcí tramvajového kolejiště je nyní ochromen pravý pruh vozovky ve směru od Mikulášského náměstí. „Bude hůř. Koncem týdne se začne tento úsek frézovat,“ podotkl Josef Hlavnička ze Správy veřejného statku, který má stavbu na starosti. Jde o úsek zhruba od Sladkovského ulice k Liliové, nad Částkovou ulicí se už vytrhávají panely z kolejiště.

Hlavnička upozorňuje, že frézování zkomplikuje život hlavně řidičům, kteří teď i přes zákaz zastavují v uzavřených úsecích vozovky a vyřizují si na Slovanské třídě pochůzky. „To už nebude možné. Také obchodníci budou muset využívat pouze stání určená k zásobování pouze v přilehlých ulicích,“ upozorňuje Hlavnička.

Se stavebními pracemi souvisí i zásahy do vodárenské infrastruktury. „Ve čtvrtek 15. července bude na Slovanské třídě přerušena od 8 do 16 hodin dodávka vody,“ upozornuje tisková mluvčí Vodárny Plzeň Kateřina Faltinová. Lidem budou muset stačit cisterny a poté, co podnik vodu znovu pustí do kohoutků, může být zakalená. Bližší informace a konkrétní místa, kde voda nepoteče, zjistí lidé na havarijním dispečinku vodárny na telefonu 377 413 444.

Podle Hlavničky probíhá rekonstrukce kolejiště, vozovky a vodárenského zařízení na Slovanské třídě zatím bez vážnějších komplikací a v etapách má pokračovat až do konce letošního roku.