Jste jedna z mála jazzových zpěvaček, která nezpívá pouze jazzové standardy, ale dává přednost původní tvorbě. Skladatelé i textaři vám píší písničky přímo ´na tělo´…
Vydala jsem už čtyři alba a s jedinou výjimkou byly na všech původní písničky. Mám ráda jazzové standardy, ale jsem Češka. Je pro mě důležité mít vlastní repertoár a natáčet ryze česká alba. Texty na mé loňské desce Jak chutná láska napsal z velké míry textař Zbyšek Raška. Jeho texty mně sedí a jsou mi blízké. Hudbu pak složil klavírista Ondřej Kabrna, který mě bude na pátečním koncertě doprovázet. Navíc na festivalu Na ulici koncertuje i se svou kapelou Cuban Summer.Hudebně se na desce velkou měrou podíleli také Vít Fiala, Tereza Staňková, Michal Röhrich, Zdeněk Vřeštál, Petr Hubacz a Pavlína Jíšová …
 
V programu je uveden jako host Jaromír Hnilička…
Mám radost, že mé pozvání přijal. Jaromír Hnilička je legenda české jazzové trubky, který už více než čtyřicet let hraje v Orchestru Gustava Broma. Je to báječný chlapík a báječný muzikant. Vždycky se snažím své koncertní pořady zpestřit tím, že si pozvu zajímavé hosty.
 
A jaké je podle vás publikum festivalu Na ulici?
Jako interpret i jako posluchač si myslím, že báječné. Mám pocit, že tradice festivalu Na ulici je tak dlouhá, že plzeňské publikum je, co se týče jazzu, folku, divadla podle mého soudu velmi znalé . Díky čtrnácti letům, kdy tento festival existuje, mělo šanci si poslechnout mnoho skvělých muzikantů, kterým vždy vytvoří báječnou atmosféru.
 
A jestli můžu, tak bych chtěla poděkovat organizátorům a všem sponzorům festivalu, bez nichž by festival neexistoval, a pak osobně mé díky patří foniatrovi Filipu Rumlovi a doktorce Stanislavě Stupkové, že se o mě v těchto dnech skvěle starali.