Rekonstrukce historického domu ho vyšla na 40 milionů korun. Za ně v domě vystavěl 20 pokojů celkem se 40 lůžky.

„Chtěli jsme otevřít už v pondělí. Naši první hosté měli být návštěvníci festivalu Finále. Domluvená firma nám ale nedodala včas recepci a my nebyli připraveni na provizorní řešení. To dnes řešíme,“ uvedl Rous s tím, že se ale nejedná o první posun termínu otevření.

Dříve hudebník a dnes podnikatel Rous totiž zprvu věřil, že hotel dokončí za rok. Dům byl ale ve špatném stavu a vnitřek se musel celý vybourat. „Mezi obvodovými zdmi jsem začínal od nuly na zemi. Téměř všechny práce jsem si dělal sám nebo s rodinou. Firmy jsem bral jen na elektriku, rozvedení internetu a další odborné práce,“ řekl investor.

Hotel Rous bude patřit k menším luxusnějším hotelům, které ale v posledních letech v Plzni rostou velmi rychle. „Je to přímá konkurence. Řekl bych, že trh je menšími hotely dost přeplněn,“ říká provozovatel rodinného Hotelu Roudná a Hotelu Palace Jan Maršič, podle kterého už dnes hodně záleží na managementu, jak dokáže hotel prodat.

Rous si prý hodlá ze začátku vést svůj podnik sám a přibrat zhruba pět zaměstnanců. „Jako hudebník jsem strávil po hotelech dost času, takže jsem něco vypozoroval, hodně vím od známých a sleduji i konkurenci,“ říká. Přesně podle současných požadavků vybavil pokoje telefony, televizory, internetem, trezory, minibary a v koupelnách je vana. „Máme tu malou jednací místnost a chceme na přání zákazníků spolupracovat se službami, jako jsou kadeřník, pedikér, fyzioterapeut a další. I pro tohle máme prostory,“ doplnil.

Hotel nebude mít vlastní restauraci. V jeho prostoru je jen kavárna. Gastronomické služ〜by si chce Rous objednávat u téměř sousední restaurace El Cid. Rocker spoléhá především na podnikovou klientelu. „Jsem v jednání s firmami z Borských polí,“ říká a dodává, že ceny budou standardní kolem 1800 korun za dvojlůžkový pokoj.

Přímou konkurencí bude kromě Roudné a Palace i hotel U Zvonu, Irida, A–Story, Central a další.

Více k tématu najdete v Plzeňském deníku ze dne 25. dubna