V jejím čele stojí známý romský aktivista Ivan Koky.

„Přípravy na turnaj začínají už v lednu, kdy domlouváme termín turnaje, hřiště a samozřejmě týmy. Je jich tu celkem šest. Dva jsou z Plzně, další přijely z Českého Krumlova, Heřmanovy Huti , Prahy a Karlových Varů, představil fotbalové týmy sportovní referent Roman Tišer.

„Máme dva plzeňské týmy, rozdělené na „áčko" a „béčko". Jeden je složený z kluků, kteří normálně hrají soutěže, druhý z těch, kteří si prostě chtějí zahrát." dodal ke složení týmů Tišer.

Na hřišti se utkal každý tým s každým a po sečtení bodů byl znám vítěz. Stejně jako předchozí ročníky zvítězil domácí klub. „Prvenství si odneslo mužstvo z Plzně, druhý byl Český Krumlov a třetí Heřmanova Huť. Večer byla taneční zábava, kterou si účastníci turnaje užili," shrnul událost Ivan Koky a zároveň doplnil: „Nevěnuji se jen fotbalu, ale dělal jsem i terénní službu, kterou jsme však kvůli nedostatku peněz zastavit."

Letošním turnajem však aktivity Romů na fotbalovém poli nekončí. Mají v plánu charitativní zápas, kam zřejmě dorazí i fotbalové osobnosti, jako David Limberský, Darida a Pavel Horváth. Na místě bude probíhat dražba a peníze budou věnovány dětskému oddělení fakultní nemocnice Lochotín, dodává Tišer.