Nová lávka pro pěší přes frekventovanou Rokycanskou třídu, která nahradí nevábný podchod. „Zajistí chodcům, aby bezpečně přešli silnici,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Právě teď začíná úřední proces, pro jakou lávku se magistrát rozhodne. „Z původních asi šesti variant jsou na stole dvě. Musí projít komisemi a rada města rozhodne koncem dubna,“ dodal náměstek Náhlík.

Doubravecká radnice je podle starosty Michala Chalupného (ČSSD) nakloněna spíš výraznější variantě, tedy tubusu nad silnicí. „Ale byli bychom spokojeni i s jednodušší verzí, hlavně že se obě části Doubravky rozpůlené Rokycanskou ulicí přiblíží,“ řekl starosta.

Podle dopravního specialisty Správy veřejného statku Ondřeje Vohradského bude lávka dlouhá 43 metrů a šest metrů nad terénem. „Rokycanskou, kterou denně projede 27 tisíc aut, překlene v místech mezi Revoluční a Dlouhou ulicí,“ upřesnil Vohradský. Nahradí jeden ze tří podchodů, další u Stavebních strojů a u Pietasu zůstanou funkční. S výstavbou lávky ale souvisí i složitý proces přeložení různě křížených a propojených sítí.

Se stavbou lávky je spojená studie revitalizace území u Rokycanské třídy mezi mosty přes Úslavu a křižovatkou U Pietasu. Lávka je první věcí, která se má udělat, hotová bude snad za dva roky. Podle Chalupného bude následovat zastávka u Alfy a chodníky.