S pokládáním nového koberce chtělo ŘSD původně začít už v těchto dnech. „Prodloužilo se ale výběrové řízení," řekl Deníku ředitel plzeňského ŘSD Zdeněk Kuťák s tím, že se čeká, až bude jednomu z uchazečů o zakázku doručen dokument o tom, že byl z řízení vyloučen.

„Můj předpoklad je, že stavět začneme na přelomu září a října," věří Kuťák.

Až práce odstartují, obsadí stavbaři Rokycanskou ve směru na Prahu. Budou pokládat speciální, méně hlučný koberec, který jinde v kraji zatím není a hluk má snížit o dva decibely. „Doufám, že bude možné jej položit v celé šíři. Neradi bychom dělali nejprve jednu polovinu, potom druhou a mezi nimi měli spáru, která může vlastnosti povrchu změnit," pokračuje Kuťák. Doprava by v tom případě byla nejspíše svedena do druhé půle Rokycanské, která dnes slouží dopravě ve směru do centra Plzně.

Nový kryt má vyjít na 28 milionů korun. Zbývající polovinu třídy by ŘSD nejraději pokrylo příští rok.

Změna povrchu ale nebude jedinou novinkou, která Rokycanskou čeká. Město totiž zároveň s těmito pracemi plánuje upravit křižovatku u Pietasu, kde ubude odbočovací pruh směrem na Lobzy.

Dnes tam řidiči odbočují samostatným jízdním pruhem, ten ale po úpravách zmizí a do Lobez se bude odbočovat z rovného pruhu na Prahu. Podle Ondřeje Vohradského ze Správy veřejného statku je důvodem zkrácení přechodu pro chodce v křižovatce. „Je to jeden z nejdelších přechodů a opatření je kvůli bezpečnosti chodců," potvrdil Vohradský.

O ušetřené místo se rozšíří kus chodníku na Rokycanské třídě.