Leden: S Novým rokem zaniká
po 90 letech existence Vojenský újezd Brdy a armádní prostor nahradí chráněná krajinná oblast; od 1. ledna se tak turistům nově otevře až 30 procent území bývalého armádního prostoru. Veškeré plochy, kde už nebude působit armáda, budou otevřené veřejnosti do konce roku 2017.

Únor: Na druhý únorový týden je ohlášena v pořadí třetí návštěva prezidenta Miloše Zemana v našem kraji. Když nás navštívil loni, nebral si servítky a zkritizoval univerzitu i kašny na plzeňském náměstí. Při letošní cestě kraje naopak nešetřil slovy chvály. S čím přijede tentokrát? Nechme se překvapit.

Březen: Stavbaři razící mezi Ejpovicemi a Plzni nejdelší železniční tunel v Česku by konečně měli dokončit jeho jižní tubus.

Duben: Třetí dubnový týden bude Plzeň opět hlavním městem českého filmu. Uskuteční se zde festival Finále. letos s novým pořadatelem i ředitelem – Ivana Jáchima vystřídá Eva Veruňková Košařová.

Květen: 14. května skončí letošní ročník fotbalové ligy. Viktoria Plzeň to má zatím rozehrané dobře, vede o tři body, a má tak velkou šanci poprvé v historii obhájit domácí titul!Plzeň - Villarreal: Radost domácího týmu

Červen: Koncert roku? Zřejmě jím bude 16. června vystoupení kapely Lucie v plzeňském amfiteátru. Sežeňte si včas lístky, ať máte jistotu, že u toho budete.

Červenec: Zhruba na polovinu roku je v Plzni naplánováno zahájení dvouleté rekonstrukce mostu Generála Pattona na Karlovarské třídě. Panují obavy, že omezení na jediné přístupové tepně spojující Lochotín s centrem Plzeň způsobí velké dopravní komplikace.

Srpen: Od 5. do 21. srpna se v brazilském Riu bude konat olympiáda. Z Londýna před čtyřmi roky přivezly na západ Čech medaile Adéla Sýkorová (bronz ve střelbě) a Andrea Hlaváčková (stříbro, tenis). Kdo je napodobí tentokrát?

Září: Po dvou letech je to tady zase. Půjdeme volit (přesný termín určí prezident), tentokrát do krajského zastupitelstva.

Říjen: 1. října oslavíme při PilsnerFestu narozeniny zdejšího piva.

Listopad: Na dalším místě v Plzni se chystá past na řidiče. Začnou přípravné práce pro rekonstrukci viaduktů na Mikulášské třídě. Zřejmě i tady budou stát řidiči v kolonách a bude lépe se tomuto místu vyhnout.

Prosinec: Akci Česko zpívá koledy už čtenáři našeho deníku dobře znají. V příštím roce se uskuteční 14. prosince.