Na kandidátce stejné politické strany se pravděpodobně objeví i někdejší starostka třetího městského obvodu Jaroslava Maříková (dříve ODS) nebo plzeňský advokát Ludvík Rösch, významná persona místní porevoluční politické garnitury.

Kolem Rödla se tak tvoří zajímavá skupina plzeňských osobností, které začínají otevřeně kritizovat současné praktiky občanských demokratů v Plzni.

Ještě v květnu přitom Rödl tvrdil, že má politiky dost a v podzimních volbách už kandidovat nebude. Prohlásil také, že stranický dres ODS za žádný jiný nevymění.

Rödl zatím mluví o své případné kandidatuře zdrženlivě, nicméně ji nevyloučil. „Ať už bude mé rozhodnutí takové či onaké, nejdříve s ním seznámím oblastní radu ODS,“ řekl včera primátor.

Aby totiž mohl skutečně kandidovat za jiný politický subjekt, bude muset předtím z ODS vystoupit.

Svoji kandidaturu ale už včera potvrdila Maříková. „Z ODS jsem vystoupila. Nelíbí se mi praktiky některých jejích reprezentantů. Mám volné ruce a chci zjistit, jestli na mne lidé nezapomněli,“ uvedla bývalá starostka. Účast na kandidátce Občané.cz nevyloučil ani Rösch. „O politiku se stále aktivně zajímám, jsem loajální vůči panu primátorovi,“ přiznal.

Předseda plzeňské ODS Jiří Šneberger řekl, že oficiálně o Rödlově rozhodnutí zatím nic neví. „Nikoho ale nemůžeme v ODS držet,“ podotkl. Připustil, že kvůli primátorovu odchodu může ODS přijít o hlasy voličů. „Pavel Rödl je osobnost, byl čtyři roky v čele města,“ uvedl Šneberger.

Ani místopředseda ODS Roman Jurečko nechtěl nic komentovat do doby, než Rödl svůj krok oznámí.