Tvrdší kapely, jako je Törr, Alkehol nebo Debustrol nedorazily, a Turbo, Katapult nebo Kabát žádnou rockovou smršť nepřipravili. Výjimkou snad byl jen Aleš Brichta s kapelou A.B. Band, kterého ovšem potápěl nekvalitní zvuk, a výborný Láďa Křížek s Kreysonem.

„Když to shrnu, tak to byla nuda. Hrály tady skupiny, které může člověk vidět v západních Čechách několikrát za rok. Žádná novinka, žádné překvapení, samá komerce,“ popsal zklamaně rocker Jirka. Naopak parta mladých lidí v tričkách Kabátu Corrida si akci pochvalovala. „Nám se tady líbí, na všechno se dá tancovat a Kabáti byli špičkoví,“ pochvalovali si.

Bez rozdílu vyznání si ale lidé stěžovali na pivo. Nejenže se pár kilometrů od Plzně netočí plzeňské, protože generálním sponzorem festivalu je už poněkolikáté jiný pivovar, ale navíc bylo teplé a stály se na něj neskutečně dlouhé fronty. „Nejde nám to, vypli proud,“ hlásili nejednou nepříliš zkušení ´výčepní´.

Do Plas v sobotu dorazily tisícovky lidí. Premiérově se letos představila B scéna, která hostila hlavně regionální kapely a byla zdarma. Ani ona ale všechny nenadchla. Do malého stanu se vešlo pár desítek lidí a ostatní zpravidla nic neviděli. Skupiny navíc hrály na paletách zakrytých dřevotřískovými deskami, takže publikum přečnívaly jen o několik centimetrů.

„Je to nedůstojné hnusné prostředí pro všechny muzikanty. Kdyby někdo investoval deset tisíc navíc, mohlo tady být alespoň pódium,“ komentoval scénu zpěvák Aisa z domácí plaské Faty Morgany.
Pořadatel Ladislav Prusík ale vysvětluje, že se jednalo pouze o provizorní řešení. „Až na polední chvíli jsme zjistili, že stan je takhle malý. Měli jsme připravené pódium, ale nevešlo by se do něj. Navíc jsme dopředu avizovali, že B scéna bude malá a v klubovém duchu. Lidi o ní měli zájem, takže příští rok bude určitě větší,“ slibuje fandům Prusík.

Více se dočtete v pondělním Plzeňském deníku.