Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) připomíná, že o volnočasové technicky zaměřené vzdělávání je velký zájem a kroužky bývají okamžitě zaplněny.

Rekonstrukce objektu v Cukrovarské ulici trvala čtyři měsíce a stála téměř šest milionů korun.

„Učebny budou vybaveny 43 počítači, každá z nich bude mít interaktivní tabuli či panel. Budou k dispozici například pro školení úředníků a pedagogů, jako fotoateliér nebo pro výuku programování, robotiky a přírodních věd. K tomu jsme vytvořili i venkovní učebnu, kde se budou učit právě hlavně přírodní vědy,“ uvedl ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

A co děti na kroužky nejvíce táhne? Třeba roboti mBot, roboti mBot Ranger, stavebnice Merkur nebo hravé drony určené pro létání uvnitř objektů drone nBase 2.0.

„O technicky orientované kroužky je u dětí stále větší zájem. Ve školním roce 2018/2019 navýšíme kapacitu na celkový počet 29 kroužků pro téměř 300 dětí,“ řekla vedoucí Centra robotiky Martina Kupilíková. Mezi nové kroužky patří Robotika pro děvčata, která jim dokáže, že technika není jen doménou kluků. Děti se mohou také zapojit do kroužků Robotí challenge, Fotografie a video, Elektronika a programování, Lego WeDo, Sestav si robota, Malý Pascal, Grafika a další.

Z kurzů pro dospělé je to například Wordpress tvorba webových stránek, První kroky s Photoshopem, MS Excel a další. „Jsem hrdý na to, že dokážeme v Centru robotiky nabídnout technické vzdělávání zájemcům jakéhokoliv věku, od 6 let až po seniory. Lidé se vracejí a přibývají další uchazeči. Jsem přesvědčen, že nové prostory budou na sto procent využity,“ poznamenal technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Ilustrační foto
Plzeňská karta se spojila se Senior Pasy, nabízí řadu slev