Tyto a další věci učí především školáky tradiční policejní akce Zebra se za tebe nerozhlédne, která se koná i na začátku letošního školního roku. „Žáci dostávají i drobné dárky, jako například reflexní pásky. Na akci spolupracujeme s BESIPem a zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a na vybraných školách také uspořádáme semináře zaměřené právě na dopravní problematiku," popisuje policejní mluvčí Pavla Burešová.

Zebra ale není jediná policejní dopravně bezpečnostní akce. Během zbytku měsíce se chystají další, které se už zaměří také na motoristy.

„Akce budou na silnicích Plzeňského kraje pokračovat i nadále, v září jich dopravní policisté zrealizují několik. Naším cílem nejsou pouze represe, ale chtěli bychom zejména preventivně působit na řidiče tak, aby ubylo dopravních nehod, které bohužel mnohdy končí tragicky," pokračuje mluvčí.

A kromě řidičů se do policejního hledáčku dostávají také chodci. „Upozorňujeme na jejich zákonnou povinnost mít na sobě reflexní prvky při pohybu mimo obec, za snížené viditelnosti, po krajnici nebo po okraji vozovky v neosvětleném místě," dodává Pavla Burešová.