Hasiče, policisty a záchranáře zaměstnává řada dopravních nehod, většinou se ale obešly bez vážnějších zranění, nicméně způsobily dopravní komplikace.

V plném nasazení jsou silničáři, kteří celý den pluhují a sypou silnice. „Prosíme motoristy, aby zvážili, zda musí vyjíždět. Největší komplikací je aktuálně uvízlý kamion na silnici mezi Plzní a Kaznějovem, jezdí se tu kyvadlově. V Pačejově u Plánice skončil mimo vozovku autobus,“ sdělil hlavní dispečer Daniel Žižka po půl šesté večerní.

„Obecně řešíme dnes nehody menšího rozsahu - většinou zapadlé autobusy, nákladní vozy, ale i osobní auta mimo komunikaci,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Zdroj: Deník/Kamil Kacerovský

Například na spojnici mezi Svojkovicemi a Holoubkovem na Rokycansku se v pátek po poledni střetl kamion a dvě osobní auta. Problematická je i doprava z Plzně ve směru na Klatovy. Někteří řidiči se na zasněžené silnici neudrželi.

Podle Ředitelství silnic a dálnic jsou silnice v kraji sjízdné, řidiči by ale měli věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Na vozovkách leží většinou rozbředlý sníh, dál sněží. Ve vyšších polohách Klatovska na Šumavě je na silnicích sníh ujetý, krytý inertním posypem. Ujetá a místy až zledovatělá vrstva sněhu může být na silnicích na severním Plzeňsku. V celém kraji sněžení snižuje dohlednost.

Novou výstrahu na vydatné sněžení vydal ČHMÚ. Do nedělní půlnoci máme na západě Čech počítat s 15 až 30 centimetry nového sněhu.