V pátek 1. dubna odstartovaly práce na hlavní trase mezi Pískem a Plzní, konkrétně v Losiné. „Jde o přestavbu dopravně nevyhovující křižovatky silnice I/20 se silnicí třetí třídy a polní cesty. Okružní křižovatka o poloměru 29 metrů by měla zklidnit dopravu a zvýšit bezpečnost na vjezdu do obce ve směru od Plzně,“ popsal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Adam Koloušek s tím, že se počítá se založením budoucích větví mimoúrovňové křižovatky Losiná, která bude součástí plánovaného obchvatu obce.

Vzhledem ke stavebním úpravám vozovky bude od začátku dubna až do konce června nutné částečně omezit provoz na silnici I/20 v místě křižovatky. Auta budou po dobu částečné uzavírky jezdit jedním jízdním pruhem kyvadlově. Provoz na místě bude částečně omezen až do listopadu.

Práce v okolí železniční zastávky Plzeň-Koterov.
V Koterově zastaví v pondělí poslední vlak, stanici nahradí nová zastávka

S kolonami musejí počítat také řidiči na Klatovsku. Zhruba dva měsíce bude náročnější jízda také na Horažďovice, jelikož se ŘSD pustilo do oprav komunikace ze Sobětic do Mochtína. Zde jde o částečnou uzavírku s kyvadlovým provozem. „Jedná se o opravu více než 2,5 kilometru dlouhého úseku, kde dojde k obnově asfaltové vrstvy, úpravě a rozšíření krajnic, odvodňovacího systému, opraveny budou hospodářské sjezdy a obnoveno vodorovné dopravní značení,“ sdělil Koloušek s tím, že náklady jsou vyčísleny na 19,7 milionů Kč bez DPH.

Rekonstruovat se bude také průtah ve Štěpánovicích u Klatov, kdy se mj. sjednotí šířka komunikace, opraví chodníky, autobusové zálivy a budou instalovány nově středové dělící ostrůvky na příjezdu i výjezdu z obce. Zde musí již řidiči počítat s objízdnou trasou, a to ve směru na Plzeň, kdy se jezdí přes Točník a Vícenice, od Plzně do Klatov řidiči projíždí stavbou přes Štěpánovice. Dokončení oprav je plánováno zhruba v polovině června.

V Plzni se konala výstava německých ovčáků
GALERIE: Jeden fešák větší než druhý. V Plzni se konala výstava německých ovčáků

Od května chystá město Rokycany generální opravu Jiráskovy ulice. Půjde o rekonstrukci bezmála kilometrového úseku mezi kruhovými objezdy u Střelnice a u Billy včetně přilehlých ulic. Náklady při zvyšujících se cenách materiálů atakují 100 milionů korun. „Komunikace patří kraji, který ji bude rekonstruovat. Město ze svých prostředků opraví chodníky, veřejné osvětlení, vodovod a kanalizaci a kompletní inženýrské sítě. Počítáno je i s výsadbou 70 stromů,“ uvádí mluvčí úřadu Tereza Maixnerová.

V Lesné na Tachovsku začne na přelomu června a července oprava mostu přes silnici vedoucí z Lesné na Zadní Milíře. Hotovo by mělo být v listopadu. Objízdná trasa do vesnice povede přes Mýto.