„Byla to jiná noční, běžně jezdíme jen do jedné v noci, ale tentokrát jsme jezdili do pěti,“ řekl Deníku pětačtyřicetiletý muž, který tramvaj v Plzni řídí už druhým rokem. Na silvestra jezdil na lince č. 4. „Celou noc byly všechny tramvaje úplně nacpané. Je to ale logické, vždyť se vítal nový rok,“ míní Petr.

Překvapivě prý však nemusel z tramvaje nikoho vyhazovat ani budit. „To při běžné sobotní a nedělní ranní musím. Tentokrát jsem měl ve voze jen trochu nablinkáno,“ usmívá se muž. To jeho kolega dopadl hůř, alkoholem posilnění cestující totiž v jiné tramvaji vykopli strop a rozbili okno. Petr Ženíšek musel řešit jen několik příliš hlučných a bezohledných partiček mladých.

A co jeho vlastní oslavy? „Byly takové rozpůlené. Už na silvestra ráno jsme si s manželkou symbolicky přiťukli šampaňským a popřáli jsme si ještě, než jsem večer odcházel do práce,“ popisuje řidič.

První vteřiny roku 2011 strávil na konečné na Košutce. „To víte, že bych raději byl doma se ženou, ale když jsem viděl některé lidi, co stáli na stanicích úplně sami, byl jsem rád, že mám, co mám.“ V sobotu na Nový rok navíc oslavy doma pokračovaly. „Chlebíčky, pivo, šampaňské, zkrátka všechno, jak má být,“ pochvaloval si Petr. O příštím silvestru má ale jasno. „Chci být doma, ať si službu vyzkouší zase někdo jiný,“ uzavírá Petr Ženíšek.