„Řidič podle mladíka přijížděl k zastávce, když mu začala jít od úst pěna. Zřejmě dostal nějaký záchvat, možná epileptický. Nejprve narazil do auta, následně do zídky před městským úřadem, kde srazil dva sloupy, načež začal couvat. Tento mladík po celou dobu řidiči pomáhal. Sundaval mu nohu zaklíněnou na pedálu plynu a pomocí volantu se snažil zabránit couvání,“ popsal místostarosta Šťáhlav Pavel Štětina, který se s mladíkem po nehodě bavil a jeho duchapřítomné jednání ocenil.

Ohňostroj. Ilustrační foto.
Lidem i zvířatům silvestrovské petardy vadí. Města hledají řešení

V nemocnici skončili čtyři dospělí a jedno dítě. Šlo o devětatřicetiletého muže se zdravotní indispozicí, který ale nebyl zraněný. Dvaadvacetiletá žena šestatřicetiletý muž skončili s lehkými zraněními ve Fakultní nemocnici Bory. „Ženu ročník 1956 jsme s lehkým zraněním převezli na urgentní příjem, k vyšetření jsme tamtéž přepravili zhruba roční dítě,“ doplnila mluvčí krajské záchranné služby Andrea Divišová.

Cestující z autobusu, ani osobního auta nemuseli hasiči vyprošťovat. „Zajistili jsme vozidla proti samovolnému pohybu, provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Dětským účastníkům nehody poskytl hasičský záchranný sbor posttraumatickou intervenční péči a daroval jim také plyšové dráčky. „Ze stanice Košutka na místo dorazil evakuační autobus, který odvezl nezraněné do Plzně,“ doplnil Poncar.

Ilustrační foto.
O Vánocích vyřvávala hudba, na Štědrý večer skončil opilec na záchytce

Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Výši škody policisté předběžně vyčíslili na více než jeden milion korun.

Komunikace byla kvůli poškozenému sloupu elektrického vedení uzavřena do středečních ranních hodin.