V utkání proti norskému Stabaeku nastoupil v závěru po téměř rok dlouhé pauze zaviněné zraněním kolene obránce Viktorie Plzeň Radim Řezník. „Jsem strašně rád, že jsem se po tak dlouhé době zase dostal do zápasu," svěřil zadák Plzně.

„Myslel jsem si, že nastoupím na Maltě už v prvním utkání proti Legii Varšava, ale ten zápas byl podle mne trošku vyhrocený a nechtěli jsme riskovat. Sedli jsme si s trenérem a dohodli se, že to zkusím proti Stabaeku," říká.

„Těšil jsem se, ani jsem nebyl nervózní, což ale bylo možná tím, že se jednalo o přípravný zápas. Kdyby šlo o ligové utkání, asi by to bylo jinak," připouští.

A jak dál? „Měl bych si přidávat minuty na hřišti, budu chodit hrát i za juniorku, takže minutáž v zápasech se bude postupně zvyšovat," přeje si.

Myšlenky na to, že by se mohlo zranění vrátit, si na hřišti nepřipouštěl.

„Trenér i spoluhráči mě nabádali, abych neriskoval a byl opatrný. Bylo mi jasné, že do nějakého ostrého souboje bych nešel," říká.

Radim Řezník přišel na hřiště v 66. minutě a už o minutu později se se svými spoluhráči radoval z druhé branky v síti Stabaeku. „Však jsem také hned klukům řekl, že jsem jim pomohl," směje se.

„Je dobře, že jsme zápas zvládli, mužstvu to může psychicky pomoci," míní.

Nejvíce ho těší, že po těžkém zranění a dlouhé rekonvalescenci už může trénovat naplno. „V přípravě mě nic neomezuje, koleno drží a to je nejdůležitější," pochvaluje si.

Po zranění je rád, že se může připravovat na přírodní trávě. „Je super, že můžeme vyjet na dvě soustředění, což je na české poměry nadstandardní," dodává Řezník.