„V srpnu nám volala žena, ročník 1980, z Plané na Tachovsku kvůli resuscitaci svého muže. Byla instruovaná, že má udělat záklon hlavy, stlačovat hrudník stokrát za minutu, prostě klasika. Vedla se s ní telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. Po příjezdu na místo ji posádka nalezla v kuchyni, kde neposkytovala resuscitaci muži, ale své rychlovarné konvici. Záklon hlavy provedla tím, že otevřela víko, kudy se dovnitř leje voda, a stokrát za minutu mačkala vypínač,“ popsala jeden z případů krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Dodala, že žena byla převezena na psychiatrii, neboť situace si žádala zásah lékaře. „Musím k tomu dodat, že byla do telefonu natolik věrohodná, že operátor nic nepoznal,“ upozornila Svobodová.

Přidala ještě jeden vtipný zážitek. Na tísňovou linku volala žena, která se právě stěhovala do nového bytu v Plzni. Tvrdila, že v bytě je pán, který tam kdysi, asi před třiceti lety, bydlel. Sedí na plastové židli, nekomunikuje s ní a odmítá odejít. „Případ byl vyhodnocen, že může jít o psychózu, nedejbože mrtvici staršího pána. Záchranáři ale na místě našli na židli velikánskou plyšovou hračku. Šlo o mimozemšťana Alfa z kdysi populárního seriálu. Tak jsme ho odvezli na základnu, kde ho máme dodnes. Paní byla spokojená, že jsme vše vyřešili a může se v pohodě nastěhovat. Psychickými problémy dle svých slov nikdy netrpěla,“ uvedla Svobodová.

Autorka kuchařky Spolu sníme Sandra Mikuličová nejraději spojuje lidi skrze jídlo, které jim uvaří.
Autorka kuchařky Spolu sníme: Sdílení jídla je největší radost

Hasiči s úsměvem vzpomínají na okamžik, kdy se v hlášení smíchaly dvě události do jedné. „Místo požár nízké budovy se tak v přehledu událostí objevilo požár nízké osoby,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Městské policisty v Klatovech rozesmál zážitek hlídky, která si u jednoho z tamních obchodních domů povšimla pootevřených zadních dveří a uvnitř nějakého velkého chundelatého zvířete. Pro případ, že by zvíře uteklo a vůz zůstal nezabezpečen, vyčkali strážníci na příchod majitele. „V tom okamžiku z kufru vylezla paní, která hlídce sdělila, že tam kojila miminko. Měla na sobě bundu s kapucí, která byla hodně huňatá, proto se hlídka domnívala, že je v kufru velký pes,“ vzpomínal s úsměvem velitel klatovské městské policie Luboš Steinbach. Vybavil si ještě kuriozní výmluvu řidičky, která nechala na Plánické ulici stát nastartované auto a v něm dvě děti. „Když se k vozu vrátila, strážník jí sdělil, že porušila ustanovení dopravní značky zákaz zastavení. Žena mu ale odpověděla, že nic neporušila, protože vozidlo do klidu neuvedla, když bylo nastartované,“ dodal Steinbach.

To plzeňští městští strážníci či státní policisté v celém kraji měli službu v roce 2022 natolik smutnou, že nedokázali najít ani jednu vtipnou historku.