„Opravy rozložené do dvou let přijdou město na téměř 2,2 milionu korun a měly by především odstranit závady, které restauraci vytýkali hygienici," řekla mluvčí radnice Zdeňka Kubalová.

Radnice se rozvoji jedné z nejvyužívanějších rekreačních oblastí Plzně věnuje už několik let. Do postupných úprav pláží Boleveckého rybníka, cest, zpevnění břehů a podobně už investovala miliony korun.

Budova restaurace patří městu, je ale ve špatnému stavu a podle hygieniků je pro provozování restaurace nevyhovující. Při rekonstrukci se o náklady podělí město s nájemcem – radnice zaplatí nutné opravy, aby bylo možné v objektu dál provozovat restauraci.

„Investice se plánuje rozdělit do dvou let – v roce 2014 ve výši 1,49 milionu korun, což je výše nájmu, a v roce 2015 ve výši 700 tisíc korun. Zhruba 310 tisíc Kč uhradí v rámci rekonstrukce budovy nájemce," uvedla mluvčí.

Město tak zaplatí opravy střechy, nová okna a posuvné stěny, omítky, nové uspořádání sociálního zařízení a zázemí kuchyně, bezbariérový vnitřní přístup či opravy omítek.

Venku nechá opravit terasy a postaví schody a bezbariérové rampy pro přístup vozíčkářů.

Nájemce by měl zároveň do restaurace a kempu investovat 1,8 milionu korun. Postaví například vnitřní krb, venkovní markýzy, opraví sprchy v autokempu, zřídí wi-fi síť a zprovozní na pláži volejbalová hřiště, půjčovnu lehátek a slunečníků a postaví dětské hřiště.