Na akci je doprovodila Izabelina spolužačka. „Když jsme viděly plakát o pokoření rekordu, přišly jsme se sem zapsat. Je úžasné, že se na náměstí sešlo tolik Mikulášů, čertů a andělů. Panuje tu skutečně nádherná atmosféra,“ pochvalovala si Plzeňanka s tím, žev době covidu, když se mikulášské akce nekonaly, rozhodli se s dětmi převléci do kostýmů a vyrazit ven po své ose. Oděv si podomácku vyrobili sami. „Kostým anděla jsem vytvořila ze starých svatebních šatů, křídla jsme pořídili v bazaru, bílý kožich je můj. Dcera si čertovské růžky vyrobila sama, dokonce se sama nalíčila,“ popsala maminka. „Boty jsme ale koupili a čertí ocas už ztratili,“ dodala Izabelka.

Rekord se nakonec podařilo pokořit. Během mikulášské show přišlo v pondělí na plzeňské náměstí 131 čertů, 30 andělů a 17 Mikulášů. Registrován mohl být každý, kdo se dostavil v kompletním převleku. Čert musel mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. U anděla se očekávala andělská křídla, dlouhé vlasy, paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřeboval biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení.

S blikajícími červenými rohy a strašidelnou maskou na obličeji děsil a proháněl v centru Plzně malé návštěvníky Petr Tikal ze Skvrňan. „Oblečení mám z půjčovny. Kostým jsem doplnil řetězem a pytlem, ze kterého kouká noha. Doufám, že po dnešku budou všechny děti hodné,“ řekl Deníku. (mk)