„Dostali jsme konečně tzv. limitku, tedy pokyn z ministerstva, že si můžeme zřídit účet a hlavně – začít využívat dotace z ministerstva,“ radoval se Lubomír Klajsner, člen správní rady oddílu, když sledoval jak buldozer zdatně vykonává „svoji práci“.

Fotbalový oddíl dostal od ministerstva školství 10 milionů korun, zbývajících šest milionů, potřebných k realizaci celého projektu „přikleplo“ město. Součástí akce bude i umělé osvětlení, oplocení, instalace střídaček a také montáž speciální konstrukce, která umožní rozdělení fotbalového hřiště na menší, oddělené futsalové plochy.

Klub má v současnosti 13 fotbalových mužstev od žákovské přípravky až po seniorské „áčko“. Oddíl ale chce kromě vlastních členů nabídnout novou plochu i doubraveckým školám a také plzeňským futsalovým klubům. „Naším plánem je postupná koncentrace plzeňských futsalových soutěží v tomto areálu,“ říká předseda výkonného výboru Senka Pavel Pomp.

V Plzni tak vznikne druhé fotbalové hřiště s umělým povrchem, první je v areálu 33. základní školy ve Skvrňanech. Podle Pompa je ale hřišť s umělou trávou stále málo. „V kraji jsou, když počítám i to „naše“, jen čtyři podobná hřiště. Je to zoufale málo, třeba na jihu Čech jich je podstatně víc,“ dodává Pomp.

Celá realizace hřiště potrvá asi dva měsíce. „Pokud všechno půjde podle plánu, do konce listopadu bychom měli být hotovi,“ věří prezident klubu Vladimír Chaloupek.