Co to znamená? Mají lidé zatím raději čekat, nebo se už po kritických dnech, kdy systém kolaboval, dočkají vyřízení dokladů k autu? „Ještě nedoporučuju návštěvu těm, kteří mohou počkat," vzkazuje šéf oddělení registru vozidel magistrátu Jan Vavřík.

Připouští však, že systém už funguje. „V úterý jsme odbavili všechny čekající klienty bez větších problémů, bylo jich zhruba osmdesát," potvrdil Vavřík. Přestože nový počítačový systém, na který najely pod taktovkou ministerstva dopravy všechny úřady v republice, stále dělá chyby, není to už fatální. V úterý například ještě nešlo převést vozidlo dočasně odstavené do trvale odstavených, po urgencích na ministerstvu by to ale už mělo začít fungovat. Měli byste pořídit také v případě, že budete chtít auto přihlásit nebo odhlásit.

Plzeňský úřad navštívil začátkem týdne také ministr dopravy Pavel Dobeš. Přestože si v médiích pochvaloval, že systém už funguje a lidé odcházejí v podstatě spokojení, jedna z úřednic podotkla, že ´hlavně viděl, jak to nejde´. Obsluha nového systému je podle ní složitější a delší.

Lidé ale v úterý na úřadě ani příliš nenadávali, většinou spíš rezignovaně doufali, že vyřídí, co potřebují a nebudou muset čekat hodiny.