Ceny byly slavnostně předány na Festivalu Regionálních potravin Plzeňského kraje 2014, který se uskutečnil v úterý 10. června 2014 na nádvoří krajského úřadu.

Bůčková roláda, klobása, ořechový kozí sýr, BIFI nápoj, zelňáky, Šumavský medový špalíček, Stvolenský jablečný mošt s bezinkou, Křimický zelný salát s křenem a medovicový lesní med z Českého lesa, to jsou výrobky, které se od dnešního dne pyšní titulem Regionální potravina Plzeňského kraje 2014. „Plzeňský kraj regionální produkty dlouhodobě podporuje. Oceněním regionálních výrobců chceme podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců," vysvětlil hejtman Václav Šlajs, který kromě hlavních cen také předával cenu hejtmana Plzeňského kraje, a to výrobku Klatovská klobása.

U zrodu propagační kampaně, která má seznámit spotřebitele s regionálními potravinami z jednotlivých krajů České republiky, stálo Ministerstvo zemědělství. Předsedou poroty, která vybírala Regionální potraviny Plzeňského kraje 2014, byl ředitel odboru potravinářské výroby a legislativy Ministerstva zemědělství ČR Jindřich Fialka. „Do soutěže se hlásí rok od roku více regionálních potravin a mohu říci, že jsou stále kvalitnější. Přeji proto spotřebitelům, aby jim regionální potraviny chutnaly a aby si k nim našli cestu," uvedl při předávání cen Jindřich Fialka. V soutěži Regionální potravina vybírá porota vítězné výrobky ve 13 krajích České republiky. Plzeňský kraj byl letos první, kde byly tyto ceny slavnostně předány. Celkem se do soutěže přihlásilo 86 výrobků od 31 menších a středních producentů Plzeňského kraje. Předání cen devíti vybraným potravinám se jako již tradičně uskutečnilo na festivalu regionálních potravin.

Festival přivedl na nádvoří krajského úřadu regionální výrobce, kteří ve stáncích nabízeli nejen oceněné potraviny, ale mnoho dalších regionálních produktů. I přes tropické počasí si lidé cestu na farmářský trh našli a u některých stánků neváhali vystát frontu. Dopoledne návštěvníkům předvedl kuchařskou show držitel titulu Kuchař roku 2013/14 Patrik Bečvář. Odpoledne patřila kuchyně týmu Střední školy zemědělské a potravinářské, Klatovy, který se stal letošním vítězem gastronomické soutěže středních škol Plzeňského kraje. Připraveny byly také zahradní dílny Aleny Lehmanové z občanského sdružení ENVIC. O hudební program se postaral plzeňský hudebník Míša Leicht. Festival provázela mluveným slovem Yvetta Blanarovičová.

Soutěž „Regionální potravina" pořádá Ministerstvo zemědělství ČR a Státní zemědělský a intervenční fond, v Plzeňském kraji je pověřena jejich organizací Krajská agrární komora Plzeň, Místní akční skupina Pošumaví, z.s.p.o. a Úhlava, o.p.s., a to za podpory Plzeňského kraje.

Značka Regionální potravina Plzeňského kraje 2014:
• Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas za produkt Bůčková roláda - Jatky Blovice s. r. o.

• Masné výrobky trvanlivé za produkt Klobása - Plzák z Plzně, s. r. o.

• Sýry včetně tvarohu za produkt Bundáš – kozí sýr ořechový - Ing. Jan Junek – Přimda

• Mléčné výrobky ostatní za produkt BIFI nápoj - Zemědělská výroba Milknatur, a. s.

• Pekařské výrobky včetně těstovin za produkt Zelňáky - PEKO – Němečková, s. r. o.

• Cukrářské výrobky včetně cukrovinek za produkt Šumavský medový špalíček - Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy

• Alkoholické a nealkoholické nápoje za produkt Stvolenský mošt jablečný s bezinkou - Mgr. Jaroslav Hruška

• Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě za produkt Křimický zelný salát s křenem - Ing. Jaroslav Lobkowitz

• Ostatní za produkt za produkt Med medovicový lesní z Českého lesa - Ing. Jaroslav Lstibůrek

Zvláštní ceny:
• Cena hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse: Klatovská klobása - MASO WEST s.r.o.

• Cena radního Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Ing. Václava Štekla: Bundáš - bio kozí sýr bílý - Ing. Junek Jan

• Pohár předsedy Krajské agrární komory Plzeň Ing. Jaroslava Šímy: Čerstvý kozí sýr - salátový kmínový - BEVA invest s.r.o.

• Pohár předsedy MAS Pošumaví z. s. p. o. Václava Petruse: Chodský koláč z Bořic - Vondrovicová Marie

• Pohár předsedy správní rady Úhlava, o. p. s. Pavla Honzíka: Drouhavečský hovězí salám - Zelený Jiří

Diplom a věcná cena:
• Farmářský chléb – Domov pro osoby se zdravotním postižením STOD