„Podal si žádost o rozvázání pracovního poměru, prý jde na lepší místo. My bychom ho zde ve funkci ředitel měli rádi dál. Na záchrance ale končí k 31. květnu,“ uvádí Šimánek. Kdo místo něj nastoupí, se zatím neví.

Radovo vyjádření se Deníku nepodařilo sehnat, nebral mobilní telefon ani neodpovídal na SMS zprávu. Tisková mluvčí záchranky Lenka Ptáčková pouze uvedla, že nesmí v této záležitosti sdělovat žádné informace. „Ředitel si přeje v této záležitosti odpovídat osobně,“ vysvětlila Ptáčková.

Na krajské záchrance to posledních několik měsíců pořádně vře. Zaměstnanci na svého zaměstnavatele dokonce podali 21 žalob. Podle informací z kraje ale tyto problémy za odchodem ředitele nestojí. Zaměstnanci se se záchrannou službou soudí sníženým nebo odebraným osobním příspěvkům.

Problematická situace okolo mezd začala v okamžiku, kdy se k pracovištím záchranky připojila i střediska v Domažlicích a Klatovech. Právě po této fúzi chtěla totiž záchranka sjednotit podmínky vyplácení osobního ohodnocení. Zatímco na venkově tak lidé dostali peněz více, v Plzni o část odměn přišli.

„Jak můžete hodnotit záchranáře na různých stanovištích stejně, když podmínky pro práci mají odlišné?“ ptali se nespokojení záchranáři. „Všichni pracovníci ZZS PK zachraňují lidské životy, ať slouží v Plzni nebo kdekoliv jinde,“ odvětil tehdy Rada.
Strany se nedokázaly dohodnout, a nyní spor řeší okresní soud Plzeň–město.