Do funkce nastoupil před pár měsíci. „Stal jsem se součástí managementu Vienna International. Před nedávnem jsem byl osloven, zda bych nechtěl vykonávat pozici generálního ředitele v Plzni. Nakonec jsem souhlasil,” sdělil Heillig, který dříve působil v pražském hotelu Diplomat.

Přispěl k tomu i fakt, že ho zaujal design plzeňského hotelu. Zároveň má rád i město Plzeň. „Už jsem tu byl několikrát předtím a velmi mě oslovilo,” dodává.

Obrazy v kanceláři nenajdete

Kancelář, v níž teď sídlí, je poměrně strohá a vybavená jen základními věcmi. A přesně tak mu to vyhovuje. „Nemám rád, když je místnost přeplácaná. Čím více věcí se v ní nachází, tím větší tlak to na mě vytváří. Potřebuji volný prostor k tomu, abych mohl konstruktivně přemýšlet. Tady si nemám na co stěžovat,” říká s úsměvem ředitel. Proto v jeho sídle nenajdete žádné obrazy nebo fotografie. „Nejsem příznivcem toho, aby na stěnách viselo hodně obrazů nebo kalendářů. Nemám tedy ani v plánu sem něco podobného umístit,” konstatuje.

Další důležitou věcí je pro něho v kanceláři dostatek denního světla. „Například v Diplomatu jsem ho příliš neměl. Tady je to výborné. Mám tu velká okna a pěkný výhled na pivovar,” směje se.

Návštěvy rád přijímá právě ve své kanceláři. Vyhovuje mu, že zde má k dispozici poněkud intimnější prostor. „Záleží ale samozřejmě na tom, jaký typ hosta přijde. Pokud je to někdo, kdo se zajímá o hotel, provedu jej jednotlivými místnostmi. Máme tu restauraci nebo konferenční prostory. Když mám ale nějaké jednání například se zástupci velkých firem, rád zůstávám v kanceláři. I proto, že zde mám všechny podklady a informace důležité pro vyjednávání,” vysvětluje.

Seznámení s novým prostředím

V kanceláři teď tráví hodně času. Vzhledem k tomu, že je ve funkci nový, musel zároveň absolvovat řadu konferencí a jednání. „Bylo třeba seznámit se s lidmi i prostředím. Zjistit podrobnosti o hotelu i o nabízených produktech. Doufám, že teď v prosinci bude více času na to, abych se třeba setkal s přáteli,” doplňuje Heillig. Nemá prý v plánu dělat nějaké velké změny ukvapeně. „Rozhodně nejsem ten typ helikoptérového manažera, který někam nastoupí, udělá spoustu velkých změn a pak zase odejde jinam. Já bych zde rád zůstal několik let a změny prováděl pomalu a postupně, podle toho, jak to bude situace vyžadovat,” dodává.