„Některé však stále nabíraly zpoždění kvůli odklízení sněhu na konečných a z tramvajových výhybek,“ uvedl generální ředitel dopravních podniků Michal Kraus.

„S tím, co se dělo ve středu, se to ale nedalo srovnávat. „Podobný kolaps pamatuji snad jen v době povodní,“ přiznal dopravně–provozní ředitel Václav Zikmund.

První nehoda trolejbusu s autem se ve středu stala už po 14. hodině na rohu ulic Tylova a Kardinála Berana. Už tehdy se začalo počítat zdržení dopravy. Od 15. hodiny se začaly zpožďovat linky kvůli nehodě na kruhovém objezdu na Domažlické třídě a před půl čtvrtou odpoledne se zastavil provoz všech trolejbusových linek kvůli přetrženému trolejovému převěsu U Mrakodrapu. Ten se naštěstí podařilo brzy obnovit, ale kvůli uvíznutému kamionu přestaly jezdit autobusy do Tlučné a kvůli zasněženým výhybkám měly problémy tramvaje. Odkloněna byla například linka č. 2 a před pátou odpoledne vykolejila čtyřka na Košutce. „Jako náhradu jsme použili pět autobusů,“ potvrdil Zikmund.

Vzápětí se stala nesjízdnou silnice na Rolnickém náměstí a linky od Borů se otáčely zpět už v Částkově ulici, z opačného směru v Lobzích. Totéž se opakovalo po půl deváté večer.

Kolem 18. hodiny havarovala na křižovatce Klatovská x Alešova tramvaj, po sedmé večer se musely kvůli uvízlému kamionu zastavit tramvaje vyjíždějící ze Solní ulice. V půl osmé večer uvízl na provizorním mostě v Jateční ulici kamion, o půl hodiny později se kvůli jiným kamionům zastavily linky v Lobzích. „Zdržení měly ve středu všechny linky, některé až šedesátiminutové,“ potvrdil Zikmund.