Zatímco v prvním jarním duelu proti Českým Budějovicím znamenal jeho gól čtvrtou trefu Plzně v zápase, navýšení náskoku na 4:0 a příspěvek k vysoké výhře 6:0, v neděli v Hradci Králové už to byla v závěru utkání vítězná branka na 3:2, po které brala Viktoria tři důležité body.

Gól proti Českým Budějovicím, to byla parádní rána pod břevno, branka proti Hradci padla zase po ukázkové střele k tyči přímo z voleje. Řekl jste si, že od teď už budete dávat jen samé krásné góly?
To ne, to jsem si říkal i dříve, že budu dávat góly, ale nešlo to (směje se). Hlavní je, že můj gól byl za tři body. Kdyby znamenal jen remízu, tak by to nebylo ono. Takhle je to super.

Asi nebylo úplně snadné trefit balon z voleje a umístit ho přesně k tyči?
Nechci machrovat, ale zas tak těžké to nebylo, balon letěl poměrně dlouho. Je dobré, že mi to tam spadlo.

Jak vnímáte, že se vám podařilo reagovat na klopýtnutí Sparty v Ostravě a vzdálili jste se jí na tři body?
Trochu jsme Spartě utekli, ale pořád to jsou jen tři body a soutěž je ještě hodně dlouhá. Ještě se uvidí.

Zvýšila nějak ztráta Sparty v Ostravě ještě více vaši motivaci do utkání s Hradcem Králové?
Myslím si, že ne. My jdeme s velkou motivací do každého zápasu. Jestli Sparta vyhraje, prohraje nebo remizuje, to na naši motivaci nemá vůbec žádný vliv.

Hradec dokázal v zápase dvakrát vyrovnat. Necítili jste 
v závěru utkání trochu nervozitu, zda se vám podaří ještě vstřelit vítězný gól?
Já osobně žádnou nervozitu necítil, spíše mě mrzelo, že jsme se za stavu 1:1 nebo 2:2 unáhlili v některých situacích a nakopávali dlouhé míče dopředu, přičemž naše síla spočívá v kombinaci a hře po zemi. Navíc tak vysocí stopeři, jakými jsou Rolko a Chleboun, tyto balony snadno sbírali. Když jsme se pak vrátili ke hře po zemi, bylo to znát.

Po vašem návratu po nemoci se vám daří. Už v posledním podzimním zápase v Jablonci jste měl podíl na vítězném gólu Řezníka, teď na jaře už jste dva vstřelil. Co tomu říkáte?
Já si to hlavně užívám. Mám z toho radost a věřím, že mi to vydrží co nejdéle (směje se).