Středisko volného času Radovánek mělo do června pracovišť v Plzni. Kromě hlavního sídla v Pallově ulici se nachází také v ulicích Ledecké, Komenského, Petřínské, Vejprnické, Nade Mží, Staniční a v sadech Pětatřicátníků. Další pracoviště má v Kaznějově, Nečtinách, Manětíně a Kozolupech. Ve čtvrtek 11. června otevřela organizace 13. pracoviště v Husově ulici pro taneční a sportovní kroužky.

„Pracoviště bude sloužit k mezigeneračním účelům a ještě v letošním školním roce zde budou probíhat tréninky. O letních prázdninách poslouží pro příměstské tábory a od nového školního roku zde bude umístěno mnoho kroužků - probíhat zde budou výukové programy, také pronajmeme prostory lidovému souboru Mladina a spolupracovat budeme se Západočeskou univerzitou v Plzni – univerzitou třetího věku," uvedla ředitelka Radovánku Eva Tischlerová s tím, že prostory budou sloužit všem, kterým záleží na zdravém rozvoji a kvalitním využití svého volného času.

Letos navíc Radovánek slaví 40. výročí od založení. „Nemáme to lehké, představovali jsme si oslavy trochu více radostnější a spontánnější. Kvůli koronaviru a opatřením vlády jsme museli zrušit naše největší akce pro laickou i odbornou veřejnost a přeložit je na rok 2021 a také výukové programy pro školy. Ale pracovali jsme dál. Největším dárkem se stalo naše nové pracoviště, které jsme mohli za laskavé podpory našeho zřizovatele, Plzeňského kraje, pronajmout a zrekonstruovat. Je to Husova 28, kde vzniklo skutečně krásné a prostorově výrazné pracoviště. Jsme na ně patřičně pyšní a děkujeme našemu zřizovateli, že nám k těmto prostorám pomohl,“ dodala ředitelka organizace.

Bikery čeká letos upravená a mírně obměněná trať. Do budoucna vznikne nová lehčí trať pro úplné začátečníky.
Špičák zpoplatnil rozhlednu, ale nabízí dětské atrakce zdarma