V některých ulicích, kde se smí dosud stát zdarma, tak na podzim vyrostou parkovací automaty. „Neosadíme je všude najednou, ale budou montovány postupně,“ potvrdil radní města Karel Paleček (ODS).

Za odstavení auta se začne platit například na Roudné, která je stále oblíbenější městskou čtvrtí, poplatkům se zatím vyhne sídliště Severní Předměstí. „Nevylučuji, že placené parkování tam bude dalším krokem. Je to otázka budoucích úvah,“ připustil Paleček. Například ve třetím městském obvodě však podle něj přibude k současným placeným místům asi 15 procent dalších ulic.

Změny se dotknou i vydavatele parkovacích karet pro podnikatele a lidi, kteří v ulicích s povinností platit za parkování bydlí nebo provozují firmu. Těm už totiž nebude parkovací karty vydávat obvodní úřad, ale Správa veřejného statku. „Už vystavené parkovací karty ale zůstanou v platnosti až do data, na nějž byly vydány. Nebude třeba žádat o jejich výměnu,“ potvrdil Paleček. Stejné zatím zůstanou i poplatky za parkování, radnice ke zdražení parkovacích lístků či parkovacích karet zatím nepřistoupila. Rozhodnutí městské rady ještě musí projít zastupitelstvem.

Mapy s vyznačenými zónami si můžete prohlédnout ZDE (1,1MB, pdf)