Podle radního pro bezpečnost Karla Palečka (ODS) by bylo nutné byt rekolaudovat a převést jej z bytových prostor na prostory nebytové. To by si vyžádalo investici ve výši zhruba 100 tisíc korun.

Na jednání radních ale hned padl další návrh. Zázemí pro strážníky by mohlo být v dřevěném domku, který je nedaleko parkoviště u čerpací stanice ONO. „Město nedávno získalo tento objekt od soukromé společnosti. Předpokládáme, že nutné investice do tohoto objektu by byly nižší než v případě zmíněného bytu,“ vysvětlil Paleček. Dodal, že tento návrh by mohla Rada města Plzně schválit už na svém dalším zasedání příští týden. Pokud to tak skutečně bude, mohlo by zázemí pro strážce zákona začít fungovat už na konci letních prázdnin.

Vhodné prostory pro městskou policii se v Zátiší hledají už týdny. V lokalitě pod čerpací stanicí ONO na Domažlické třídě se totiž na přelomu loňského a letošního roku zvýšila kriminalita. Začali se tam stahovat narkomani, zloději a prostitutky. Strážníci už v místě zajišťují zvýšený dohled. Do budoucna se počítá i s tím, že budou v Zátiší fungovat i městské kamery.