„Odvolali mě? Jsem překvapen, nikdo z radnice mi nevolal a prázdnou mám i mejlovou poštu. Ale nebudu tvrdit, že určité indicie, že se nade mnou stahují mraky, jsem už nějaký čas neměl,“ řekl ve čtvrtek Liška, který stál v čele městské příspěvkové organizace Správa veřejného statku 12 let.

Podle technického náměstka Petra Runda (ODS), jenž návrh na jeho odvolání radě předložil, byla důvodem Liškova odchodu dlouhodobě špatná spolupráce s vedením města a zadržování informací o některých činnostech organizace. „Vedení města pak nemohlo operativně rozhodovat o strategických projektech,“ tvrdí Rund. Příkladem je podle něj třeba zklidnění dopravy ve městě, na kterém neměl Liška se svými lidmi pracovat podle představ technického náměstka.

Pro jeho odvolání zvedl ve čtvrtek ruku primátor a všichni radní za ODS, zdrželi se náměstci Vladimír Duchek (Pravá volba) a Petr Náhlík (KDU–ČSL). Městská rada vzápětí jmenovala do funkce Liškova nástupce, kterým se stal dosavadní šéf odboru řízení technických úřadů Milan Sterly. Pro něj hlasovala kompletní městská rada. Vypsat předtím výběrové řízení nepovažovala za nutné.

Více informací se dočtete v pátečním Plzeňském deníku.