ANKETA: Ohodnoťte koalici ODS a ČSSD i vy v anketě na konci článku.

Pololetní vysvědčení s dvojkou z chování a pětkami z ekonomiky, dopravy, Evropského hlavního města kultury 2015 a také školství a sportu vystavila opozice koalici ODS a ČSSD vládnoucí na radnici. Primátorovi Martinu Baxovi (ODS) předal elaborát na jednání zastupitelů Michal Vozobule (TOP 09) s tím, že je zhruba polovina volebního období.

Samé jedničky dostali radní z nepovinných předmětů a zájmových útvarů: výbornou za mlácení prázdné slámy, koaliční tanečky, komplikování práce úředníkům, práci s fotoaparátem, transfery přátelům a za kouřovou clonu.

Zvláštní pochvalu obdržel primátor Baxa za neutuchající víru a naivitu, že Evropské hlavní město kultury 2015 zaplatí stát. A také jeho ekonomický náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD) si vede podle opozice na výbornou ve flexibilitě a schopnosti měnit názor ze dne na den bez mrknutí oka a výtečný je i ve schopnosti předstírat vyjednávání o změnách v koalici.

Vysvědčení pro vládnoucí koalici od opozice

Kompletní vysvědčení najdete ZDE.

„Snad reparát proběhne v příštím volebním období. To nás, doufám, budete rovněž hodnotit z opozičních lavic," poznamenal k tomu primátor. Vysvědčení bere jako humorné a zejména jako snahu plzeňské TOP 09 se ukázat. „Nejde o žádné reálné hodnocení, vůbec se nepokusili být objektivní," míní primátor a dodává, že Top 09 si myslí, že je na vzestupu a využívá možnosti se zviditelnit.

„Vůbec jsme například neklasifikovali bezpečnost ve městě. Tady radní nedělají nic a hazard nechávají na obvodech," podotkl Vozobule a dodal, že strážníci prakticky jen obouvají auta.

Dvojku z chování dostali radní proto, že trojku prý ´dostane jen žák, který zabije školníkovi psa´. A trojka za kulturu nepatří práci náměstkyně Evy Herinkové (ČSSD), ale tomu, že kultura je tak soběstačná, že činnost radnice dokáže přežít. Pětka z dopravy souvisí s poloprázdnou Rychtářkou a zájmová činnost práce s fotoaparátem nepochybně míří za náměstkem Petrem Rundem (ODS) a jeho foťákovou aférou.