V rozpočtu s vyššími příjmy o více než 150 milionů korun než vloni a s výdaji zvýšenými dokonce o 170 milionů korun, počítá radnice se zahájením řady dalších stavebních akcí. Podle ekokonomického náměstka primátora Vladimíra Duchka (Pravá volba) jde například o rekonstrukci tramvajové trati na Karlovarské třídě, která spolyká více než 110 milionů korun nebo o městský okruh v úseku Domažlická – Vejprnická, kam město pošle 133 milionů. Do náměstí Republiky a stavby kašen investuje radnice 16 milionů korun, další miliony poputují do staveb silnic, například do komunikace I/27 v úseku Tyršův sad – Sukova nebo I/20 v úseku K Dráze – Jasmínová. Rekonstruovat se má i ulice K Plzenci v Černicích nebo ulice K Hrádku a ve Višňovce v Božkově, ve čtvrti Lhota začne město s výstavbou mateřské školy, v Radobyčicích se stavbou vodovodu. V centru města se začnou opravovat za 15 milionů korun terasy a fasáda Velkého divadla, zásadní proměnou projde Mlýnská strouha.

Radnice začne také s projektovou přípravou pro řadu akcí, například se začne kreslit nové divadlo, tramvajová trať k Západočeské univerzitě nebo nová podoba náměstí Milady Horákové na Slovanech a oprava Riegrovy ulice či Kopeckého sadů.

Radou schválený městský rozpočet má však i bolavá místa. Jde hlavně o 45 milionovou investici do výstavby sportovního reálu na březích přehrady České údolí, jejíž stavbu prosazuje třetí městský obvod. Dalších 45 milionů má na akci z města slíbeno i pro příští rok. „Museli jsme kvůli tomu omezit výdaje na některé akce, například na opravu tramvajových kolejí na Lochotín jsme do rozpočtu zahrnuli jen asi 100 milionů korun namísto 174 milionů, které budou potřeba. Zbytek musíme přesunout do dalšího roku,“ vysvětlil Duchek, který zařazení akce do městského rozpočtu kritizuje.

V příštím roce se zvedne i příspěvek města pro dopravní podniky. Zatímco volni čerpaly asi 650 milionů korun, letos dostanou 716 milionů. „Podstatnou část použijí na obnovu vozového parku,“ vysvětlil Duchek.