Včera se sešli kvůli 1. březnu špičky města, policisté a další složky záchranného systému. „Bezpečnostní opatření budou obdobná jako 19. ledna, kdy měl projít městem první pochod radikálů,“ potvrdil radní města pro bezpečnost Karel Paleček (ODS). Znamená to, že úsek od náměstí Emila Škody, Husova i Prešovská ulice a náměstí Republiky musí být bez zaparkovaných aut i popelnic.

Prázdná má být i radnice, která se stane zázemím pro policisty a záchranáře. V případě, že by došlo ve městě ke střetům a v ulicích by byli zranění lidé, má být pro ně vyhrazen prostor v mázhausu. Záchranáři se sanitkami by v tom případě používali zadní vchod do radnice z Veleslavínovy ulice.

Na radnici jsou na 1. březen připraveny čtyři svatby. Starosta Strobach řekl, že snoubencům navrhne změnu času tak, aby se všechny obřady uskutečnily do 13. hodiny. „Pokud s tím nebudou souhlasit, nabídneme jim jako alternativu obřad v galerii Masné krámy nebo v Západočeském muzeu,“ dodal Strobach.

Na pochod se připravují zejména policisté. „Situaci vyhodnocujeme denně,“ potvrdil náměstek ředitele Policie ČR Západočeského kraje Jaromír Kníže. V Plzni se mají stejně jako 19. ledna objevit těžkooděnci, policisté na koních a připravena mají být i vodní děla.

Podle Palečka může patřit k rizikovým okamžikům zejména čas, kdy se budou radikálové po pochodu rozcházet po menších skupinkách.