V kopci v Hněvnicích zůstal po šesté hodině trčet kamion, totéž potkalo jiný náklaďák, který uvízl v Kyšicích.

Led dále komplikoval provoz mezi Kyšicemi a Dýšinou a v plzeňských ulicích Zručská cesta, Komenského a také Těšínská, kde měly problém trolejbusy č. 13, 16 a 17.

Linky č. 13 a 16 byly odkloněny přes Pietas, potíže měly i autobusy – po sedmé hodině hlavně ty s čísly 20, 21, 28, 52, 53 a 54, které se zpozdily až o 20 minut. Více než 25 minut pak měly zpoždění linky 30, 33, 35, 40, 41 a 56. „Většinou se jednalo o nesjízdné silnice, nejvíce postiženy byly linky, které na trase mají větší stoupání. Často se provoz zcela zastavil a na problematická místa se nemohly dostat ani sypače," okomentoval situaci dispečer PMDP.

V noci na pátek navíc v Plzeňském kraji udeřil silný vítr. Hasiči se podle mluvčí Pavly Jakoubkové nezastavili. „Během noci vyjeli k 31 událostem, které souvisely s větrem. Nejvážnější situace byla na Klatovsku a Rokycansku, na Plzeňsku vítr na třech místech poškodil kabely telefonního vedení," uvedla Jakoubková. Bez telefonu se po půlnoci ocitli obyvatelé jihoplzeňského Merklína a severoplzeňské Slatiny a Lipí.

Výstražná informace, kterou ve středu vydali meteorologové, platí až do neděle do tří hodin ráno. Celou republiku kromě větru varuje před závějemi, náledím a sněhovými jazyky.

Policisté řidiče v souvislosti s tímto nebezpečím upozorňují, že na silnicích nemusí být bezpečno. „Motoristy vyzýváme k maximální opatrnosti. O víkendu by se měli řídit počasím a vyjíždět raději jen v nutných případech. Můžete-li cestu odložit, odložte ji," nabádá Koželuh.

Jaké bude počasí

sobota
proměnlivá oblačnost, na většině území sněhové přeháňky, nejvyšší denní teploty -1 až +2˚C

neděle
Zataženo až oblačno, místy sněžení, nejvyšší teploty 1 až 4˚C

Čtěte také:

Klatovsko: Hasiči se v noci nezastavili, problémy mají i řidiči

Domažlicko: Domažlicko zasáhla sněhová kalamita

Tachovsko: Xaver vyvrátil vánoční strom