Tuto recesistickou soutěž vyhrálo plavidlo vorového typu s kachnou na přídi. Šlo však o dřevěnou houpací hračku. „Našli jsme ji u kamaráda ve stodole, když jsme stavěli vor.  Houpala se na ní už jeho mamina. Ze srandy jsme kachnu dali na vor a podle ní pojmenovali loď," vysvětlil kapitán vítězů Honza Blahovský.

Jeho posádka si vybrala i netradiční vesla. Namísto pádel měla lopaty.

Do soutěže se přihlásilo šest plavidel. Nejprve vyplouvaly dvou až  čtyřčlenné posádky na vorech postupně. Kdo chtěl vyhrát, musel nejen pořádně pádlovat několik desítek metrů, ale také v cíli co nejrychleji do sebe vyklopit půllitr piva. „Jak je člověk z pádlování zadýchaný a vyčerpaný, tak pivo jde do něj hůř," popsal Jakub Krobot z ledoborce AK 47 International.

Některé posádky se zdržely kvůli různým kolizím. K vidění byly pády do vody, jedné posádce se dařilo jen tak tak držet loď  nad hladinou.

Po prvním kole odstoupila posádka Vaška Boříka s kolegou Davidem. Ti nasedli na netradiční plavidlo. Trasu se chystali zdolat na polenu jako trosečníci. „Tušili jsme, že sletíme a poplaveme, ale že to bude hned od mola, nás nenapadlo," přiznal Vašek.

Oběma nepřálo ani počasí. Radbuzu po proudu zdolávali, zrovna když se spustil liják. „Plavba v dešti byla skvělý a dramatický zážitek," líčili.

Jeden z organizátorů akce Pavel Cích v tu chvíli vyloučil přerušení neckyády. „Když vám nevadí voda zdola, nebude vám vadit ani shora," vtipkoval.

Ve druhém kole se na startu sešlo pět plavidel. Hromadnou jízdu vyhrála opět posádka kachen.

Součástí neckyády byly doprovodné soutěže – hod vidlemi nebo běh v ploutvích.