"V dopoledních hodinách se nejdříve zaměříme na zajištění bezpečného průběhu sportovní události s názvem Škoda FIT Půlmaraton, která proběhne v centru města. Pokud se v neděli dopoledne budete pohybovat v blízkosti náměstí Republiky, počítejte tedy s omezeními a případným zdržením," informovala policejní mluvčí Pavla Burešová.

"V odpoledních hodinách je na náměstí T. G. Masaryka svoláno shromáždění, na jehož průběh, zejména pak po linii veřejného pořádku, budeme rovněž dohlížet. Stejně tak tomu bude i v souvislosti s fotbalovým utkáním, ve kterém proti sobě v Doosan Areně nastoupí v 19 hodin mužstva FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha."

Policisté ze služby pořádkové, dopravní policie a kriminální policie a vyšetřování se jako obvykle zaměří na zajištění co možná nejklidnější situace na území Plzně před zahájením fotbalového zápasu, v jeho průběhu i po jeho ukončení.

Všestranná sportovkyně se stává součástí unikátního projektu v centru New Yorku
Madlenka ze Svojkovic zazáří dnes na Times Square

Do bezpečnostního opatření jsou také zapojeni policisté z antikonfliktního týmu, kteří budou doprovázet fanoušky na stadion a zpět. Společně s policisty z plzeňského krajského ředitelství budou dohlížet na situaci, především v okolí fotbalového stadionu, pražští kolegové se služebními koňmi.

"Pozornost budeme soustředit také k centru města, k vlakovému nádraží a dalším místům s vyšší koncentrací osob, stejně tak jako hlavnímu silničnímu tahu mezi Prahou a Plzní, tedy situaci na dálnici D5. Opět spolupracujeme s pořadatelskou službou, bezpečnostní agenturou, Městskou policií Plzeň a Magistrátem města Plzně," dodala mluvčí s tím, že nedělní zápas budou sledovat tisíce fanoušků na tribunách i ve městě, "a proto je naším cílem zabránit zbytečným konfliktním situacím a zajistit v Plzni veřejný pořádek a bezpečnost."