Dokonce je tu i psí kadeřnictví a jednou za týden veterinární poradna. Výtěžek kavárny navíc pomůže starým a týraným koním.

„Před časem jsem někde četla, že z restaurace vyhodili člověka, který tam chtěl vzít s sebou i svého pejska, aby nemusel čekat venku,“ popisuje prvotní impulz majitelka Blanka Schröpferová. Myšlenka, jak jsou lidé se psy v restauracích diskriminovaní, pak prý plynule přešla v nápad podniku pro pejskaře. „Kavárna byla jasná, ale přemýšleli jsme, co k tomu ještě přidat,“ pokračuje majitelka. Kromě salonu, kde se odborníci postarají o srst vašeho mazlíčka, bude do kavárny jednou týdně docházet veterinářka, aby majitelům poradila s problémy.

Psí kadeřnictví je prý výhodné i v tom, že majitelé, kteří zde nechají zkrášlit svého chlupáče, už nemusí obcházet salon jako jinde. „Kadeřníci nechtějí, aby byli páníčci u stříhání, psi se pak chovají jinak,“ vysvětluje Blanka, která také více než šest let vede útulek pro staré a týrané koně v Miřkově u Horšovského Týna na Domažlicku. Právě tam by také měl putovat zisk z kavárny. „Věříme, že to útulku pomůže nejen finančně, ale i propagačně.“ V Miřkově se nyní starají o třináct koní.

Od prvního nápadu k realizaci přitom uběhly pouhé tři měsíce. „Hledali jsme vhodný prostor i přes realitky, ale byli jsme hodně limitovaní i finančně,“ vzpomíná majitelka. Nakonec však v ulici Kardinála Berana s manželem Petrem našli, co hledali, a od 18. prosince je podnik otevřen. Zatímco lidé debatují nad kávou, psíci odpočívají na koberečku nebo v pelíšku. Žádné čekání venku na mrazu. Majitelka však předpokládá, že budou psí návštěvníci vychovaní a snášenliví.

A jak na novinku reagují Plzeňané a jejich mazlíčci? „Zatím se jen rozkoukáváme, ale už lidi chodí. A pejskům se zatím nejvíc líbí samoobsluha, kterou jsme nechtěně vytvořili. Regály s pamlsky jsou dost nízko, a pejskové si tak vybírají a berou, co jim chutná. To budeme muset ještě asi přestavět,“ směje se Blanka.