Dvojkola, obruče, zdobení muffinů, malování, chemické i fyzikální pokusy, vystoupení kouzelníka, boxerská show nebo třeba divadelní představení. Denní program prvního ročníku festivalu Holiend byl určen pro rodiny s dětmi.

U fyzikálně-chemického stanoviště se mohli malí návštěvníci dozvědět, proč se papír, kterým chemik uzavřel sklenici s vodou a následně ji otočil vzhůru nohama, nepromočí. Odborník také dětem ukázal, co se stane s vodou v talíři, kde je zapálená svíčka, která se přikryje sklenicí. „Už jste viděli raketu? Ne? Mám vám ji ukázat?" dotazoval se chemik několika přihlížejících a hned se pustil do práce. Plastovou láhev naplnil vodou. „To bude naše palivo," vysvětlil. Následně otvor uzavřel špuntem s pumpičkou a do láhve tak postupně tlačil vzduch. Po chvíli láhev vystřelila o několik metrů dál.

Velký úspěch sklidil také kouzelník, který do svého vystoupení zapojoval i malé diváky. Dětem ukazoval triky s balonky a provázky. „Jak to udělal?" podivovala se malá divačka, když kouzelník spojil tři provázky 
v jeden dlouhý, na kterém nebyly vidět vůbec žádné spoje.

Tato část festivalu, na kterou byl vstup zdarma, měla i charitativní rozměr. „Výtěžek z prodaných obrazů, které namalovali děti 
i dospělí, věnujeme vybranému dětskému domovu," nechal se slyšet organizátor festivalu Petr Fulín.

Na své si však v sobotu 
v Plasích přišli i dospělí. Od 16:30 byl pro starší 15 let připraven hudební program na tamní takzvané Velké louce a na nádvoří nedalekého pivovaru. Během večera se představila třeba Olga Lounová, Hentai Corporation, Doctor Victor nebo Paulie Garand.

„Myslím, že se festival povedl. Vše proběhlo podle plánu, jen přišlo méně lidí, než jsme očekávali, na večerní program asi tisícovka. Ovšem to nás neodradí, chceme s festivalem Holiend pokračovat i v příštích letech a budeme se snažit dolaďovat nedostatky," slíbil organizátor. Příští rok by podle něj nebyly dvě stage, ale pouze jedna, festival by chtěl však prodloužit alespoň na dva dny.