Narodila se 10. dubna 1952 v porodnici na Slovanech. „Maminka si myslela, že bude mít dvojčata. Nečekala, že se narodíme tři. Nebyl totiž ultrazvuk. Když tehdy doktor poslouchal srdíčko dítěte přes maminčino bříško, řekl jí, že slyší buchot u dvou miminek. Třetí dítě bylo totiž schované a nebylo slyšet. Když maminka porodila mě, která jsem na svět přišla první, a poté Zdenu, porodník jí po deseti minutách řekl, že má v břiše ještě třetí dítě,“ vypráví Danuše Šlajerová, jedna ze sester.

Trojčata se podle ní narodila všechna zdravá, jen vážila méně, než je obvyklé. „Já se Zdenou jsme měly kolem dvou kil a Eva měla jen kilo osmdesát, tak musela být nějakou dobu v inkubátoru. Byly jsme a jsme dodnes takovou plzeňskou raritou, protože do té doby se v Plzni žádná trojčata nenarodila. V tu dobu se rodilo hodně dvojčat. Pamatuji si, že když jsem nastoupila na základní školu, chodila tam se mnou téměř samá dvojčata. Paradoxem bylo, že nedlouho po nás se v Plzni narodila další trojčata, také holčičky,“ říká dále Šlajerová a dodává, že povahově jsou si všechna trojčata podobná:

„Je vidět, že jsme na sebe navázané, že se navzájem potřebujeme a nenecháme na sebe dopustit. Bratr se sestrou jsou od nás trochu odlišní.“

Mimořádná míra ohrožení, pylové vánice zasáhly západ Čech.
Mimořádná míra ohrožení, pylové vánice zasáhly západ Čech