Radnice právě začíná s modernizací plaveckého bazénu na Slovanech. Přestavba areálu, který vloni navštívilo 550 tisíc lidí, odstartovala první etapou za téměř 46 milionů korun. Zahrnuje nový dětský bazén se samostatným vstupem a novou výměníkovou stanici. Tyto práce mají skončit v dubnu příštího roku a pak začne druhá etapa bazénové rekonstrukce. V ní se vybuduje nový vstup s recepcí a turniketovým odbavovacím systémem a také nové šatny pro plavce. Tato část rekonstrukce vyjde na 75 milionů korun a práce by neměly omezit provoz bazénu.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) vznikne nový dětský bazén (o rozměrech 11 x 7,44 metru) v prostorách současné výměníkové stanice. „Díky novému stropu uděláme z prostoru dvoupodlažní objekt. V přízemí budou technologie, v horním podlaží bazén s hloubkou 0,9 metru a jeho zázemí. Odtud se bude chodit do haly s velkým bazénem,“ vysvětlil Šindelář. Nový dětský bazén ale bude mít zároveň i samostatný vstup, své šatny a sociální zázemí.

Zásadní modernizací projdou za rok zejména šatny a vstup do areálu. Ředitel bazénu Tomáš Kotora uvedl, že šatny budou tvořit jeden otevřený prostor a jsou navrženy jako společné s průchozími převlékacími kabinkami a se skříňkami na uložení věcí. „Celková kapacita šaten je 484 skříněk a 60 klubových. Na šatny naváže zázemí sprch a toalet s průchodem do bazénu,“ uvedl Kotora. Modernizace areálu je financována z rozpočtu města Plzně.