Jaký máte vztah k Plzeňskému kraji?
Mám zde místa, kam se pravidelně a ráda vracím. Jedno z nich je třeba zámek Zbiroh. Zde načerpám potřebnou pozitivní energii pro svou práci, čas k relaxaci 
i k hodnocení svého úsilí pomáhat potřebným, zastavení se v čase, k sebereflexi. To, 
co je důležité a o co je možné usilovat. Při návštěvách je totiž mým hlavním cílem prospět určité věci, konkrétním lidem, podpořit určité snahy a myšlenky. Tím se řídím, to je mojí prioritou.

Proč jste se rozhodla navštívit vojenské objekty a muzeum, které se specializuje na jadernou atomovou válku? To je pro ženu poněkud neobvyklé.
Nemyslím si, že neobvyklé. Vždyť naše armáda má ve svých řadách plno žen, které stále častěji zastávají pozice 
a funkce, jež byly dříve doménou mužů. Máme své vojákyně i v misích a jsou velice úspěšné. I je jsem byla podpořit mimo jiné v Afghánistánu.

Zajímáte se o válečnou historii ve svém volném čase?
Ano, je to jedna z věci, která mě zajímá. V mém programu to tentokrát bylo Muzeum československých opevnění Kladruby. Prohlédla jsem si dva objekty vzor 37. Zajímá mě vojenská technika, nedávno jsem byla střílet i z tanku v Přáslavicích. Včera jsem si navíc prohlédla ještě historickou požární techniku a hasičskou výzbroj z období 19. a 20. století v Expozici požární ochrany Zbiroh. Na to jsem se také moc těšila.

Která místa v Plzeňském kraji byste chtěla navštívit příště?
Zaujala mě budova Nového divadla v Plzni. Fasáda z litého betonu je výrazným prvkem, slyšela jsem, že umělecké ztvárnění rozdělilo obyvatele Plzně na příznivce a odpůrce nové podoby divadla. Zajímá mě i divadelní technologie, nové scénické možnosti. Doufám, že při příští návštěvě Plzeňského kraje zhlédnu nějaké zajímavé divadelní představení a budovu si při této příležitosti prohlédnu.