Fotograf a modelka Karolína Koblenová se však pracovně setkali pouze třikrát. Odtud plyne i název výstavy.

S modelkou pocházející ze Stříbra se plzeňský fotograf seznámil před necelými čtyřmi lety, když začal vést jakousi večerní školu fotografie. „Potřebovali jsme nějaké modelky a najednou, kde se vzala, tu se vzala Karolína. Když jsem ji viděl, zjistil jsem, že s ní by se dal nafotit velmi zajívamý cyklus fotografií díky tomu, že ona je takovou dívkou tisíce tváří, což je na těch snímcích dobře vidět. Její proměny jsou totiž velice zásadní," vysvětluje Vala.

Snímky vznikly na různých místech v Plzni a v jednom objektu v Plané u Mariánských Lázní. Focení pokaždé zabralo asi půl dne.

Ivan Vala má za sebou již celou řadu výstav. Letos na jaře představil v Galerii Klenová sérii snímků nazvanou (Ne)obyčejno, která měla spíše výtvarnou polohu. „Tenhle směr mě pořád hodně baví. Ještě než jsem začal chodit na gymnázium, hodně jsem kreslil a maloval. S fotoaparátem jsem se blíže seznámil právě až na gymnáziu a tehdy mě fotka úplně vtáhla do sebe. Asi před patnácti lety jsem se vrátil zase ke kresbě, takže dnes nejsem úplně vyhraněný," vysvětluje Vala.

„Vždy sáhnu po nějakém médiu, které právě potřebuji ke svému vyjádření. Dokonce jsem se osmělil a ztvárnil jsem i něco do kamene. Prostě mě baví a zajímá hodně věcí," pokračuje umělec.

Letos je to přesně 25 let, co založil grafické a fotografické a studio. Od roku 2005 pak působí jako pedagog v oboru fotografie a grafický design na Střední umělecko-průmyslo-vé škole Zámeček v Plzni. Práce s mladými lidmi, kteří ještě nasávají informace, je podle jeho slov půvabná a inspirativní.

Valovy fotografie budou v kavárně Regner k vidění až do konce roku.

Fotograf Ivan Vala zachytil tisíc tváří modelky Karolíny Koblenové.