Složení radčické komise oproti loňským volbám omládlo. „V minulých letech tady bylo silné zastoupení divadelníků. V prostojích jsme si třeba předčítali nebo si sdělovali zajímavé příběhy. Ani tenhle rok se určitě nudit nebudeme, budeme si povídat nebo vyprávět vtipy," uvedly shodně Hana Sedláková a Antonie Bočková.

Nejen jako povinnost, ale také jako společenskou událost pojali volby ve Zbůchu. „Povídáme si a zmiňujeme neotřelé příhody, které se nám v poslední době staly. Nicméně kromě večeře, kterou máme zajištěnou, jsme každý něco upekli a vzájemně dobroty ochutnáváme," líčila členka komise Veronika Kubíčková. Někteří připravili sladké moučníky (bábovky nebo buchty), jiní se postarali o slanou tečku za večeří v podobě bramboráků.

Dalším odreagováním nebo zpříjemněním dlouhých chvil je například poslech rádia nebo sledování televize. „Jediná podmínka je, aby to dovolil předseda komise zodpovídající za pořádek," vysvětlil Roman Matoušek z plzeňského magistrátu, jenž má volby na starosti.

Členové komisí si mohou oddechnout i mimo volební místnosti, a to díky maximálně tříhodinové pauze. „Dojdou si na jídlo nebo vyvenčí psa," popsal předseda komise na 4. základní škole na Lochotíně Miloslav Křivánek.