Napříč celou Plzní komplikují dopravu významné uzavírky a omezení. Poslední dopravní komplikací pro řidiče je kompletní uzavření Rooseveltova mostu.

„Uzavřít se měl už 13. května, potom 15. května, ale radnice vyšla vstříc fotbalovým fanouškům. Kvůli středečnímu zápasu Viktorie proti Spartě se most uzavřel až po jeho skončení,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Několik týdnů nebudou moci používat most ani řidiči, ani chodci. „Bude tudy projíždět pouze MHD,“ řekl mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro. Doprava bude omezená i v Tyršově ulici vedoucí pod mostem.

Kvůli rekonstrukci je uzavřená Mohylová ulice na Doubravce od křižovatky Staniční po Husův park, včetně mostu přes Úslavu v Chrástecké ulici. Tento týden se také prodloužil opravovaný úsek Slovanské třídy až k náměstí Milady Horákové. „Na Slovanské třídě směrem do centra jezdí auta po kolejích, takže řidiči tramvají musí být obezřetní. Zatím k nehodám ale nedochází,“ dodal Vávro.

ZPOŽDĚNÍ MHD

„Pokračuje stavba tramvajové trati na Borská pole a uzavírka Sukovy ulice na Borech. Až bude Sukova hotová, budeme moci kvůli stavbě tramvajové trati zavřít Kaplířovu ulici,“ řekl Vozobule.

Kompletní rekonstrukcí prochází Studentská ulice v úseku od Gerské k zimnímu stadionu na Košutce. Provoz řízený semafory pokračuje na křižovatce Sulkovské a Dobřanské ulice na Valše. Buduje se tam nový kruhový objezd kvůli obytné zóně Nová Valcha.

Řidiči jsou kvůli rozkopané Plzni rozčílení. Hledání objízdných tras v Plzni je podle nich velmi složité, až skoro nemožné. „Nejlepší je rozkopat všechno a najednou. Projet teď Plzeň je nemožné a nemusí být ani dopravní špička,“ stěžuje si řidič Petr Martinovský z Plzně.

Problémy má i MHD. „K největšímu zpoždění dochází kolem Mohylové ulice. Ve špičce to může být až 20 minut,“ vysvětlil Vávro.

Město ale tvrdí, že jinak postupovat nelze. „Často jsme částečnými investory, tudíž když jsou peníze, začne se stavět. Proto je časové plánování někdy problematické a žádná stavba nikdy na den přesně není hotová. To je utopie. Pomoci by nám měl nový elektronický nástroj, kam bychom měli nahrávat všechny investice, což pomůže při plánování,“ vysvětlil Vozobule.