Celou akci podpoří výrazné osobnosti. Dnes odpoledne bude prodávat cihličky herec Ondřej Vetchý, v pátek se u Branky objeví i Miroslav Táborský.

Veřejná sbírka probíhá na území republiky už osmým rokem, loni se do ní zapojilo třicet tisíc občanů. Nyní se poprvé stěhuje do Plzně.

Diakonie Českobratrské církve evangelické v Plzni premiérovou akci pořádá s pomocí pražské organizace PORTUS. „Ta už dělá v Praze tuto benefiční akci poosmé, jsme rádi, že nám poskytli know–how. Plzeňská akce bude zhuštěná do čtyř dní, cihly budeme prodávat u Branky od úterý (dnes, pozn. red.) do pátku. Nepůjde však pouze o samotný prodej, každý den od 18 hodin budou u Branky koncerty, připraven bude i program pro děti,“ říká Petr Kliment, který má na starost doprovodné akce.

Organizátoři mají v Plzni vyhlédnuté dva byty o velikosti 4+1 na Klatovské třídě, ve kterých by mohlo po rekonstrukci bydlet šest zájemců.

Projekt chráněného a podporovaného bydlení je určen dospělým osobám s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mají zájem o život v běžném prostředí společnosti.

Prodejní stánky budou otevřeny vždy od 10 do 20 hodin, benefiční cihla stojí 100 korun.