Program Prazdroj lidem je již tradiční aktivitou pivovaru na podporu města, ve kterém podniká a kde chce být dobrým sousedem, o čemž svědčí, že se letos rozdělují granty již podvacáté. V uplynulých letech pivovar podpořil prospěšné projekty částkou zhruba 100 milionů korun. Mezi úspěšné realizované aktivity z minulých ročníků patří například rekonstrukce katedrály sv. Bartoloměje, rozvoj městských cyklotras nebo prohlídky proslulých interiérů architekta Adolfa Loose.

close Program Prazdroj lidem dál hledá projekty, pomohl už cyklistům i památkám. Na snímku centrum pro cyklisty Bikeheart. info Zdroj: Foto: archiv zoom_in Program Prazdroj lidem dál hledá projekty, pomohl už cyklistům i památkám. Na snímku centrum pro cyklisty Bikeheart.

„Z akcí na ochranu životního prostředí pak můžeme jmenovat například projekt Živá krajina Plzeňsko, který má napomoci lepšímu zadržování vody v povodí Čemínského potoka a ke snížení dopadů přívalových povodní i sucha,“ říká Petr Kofroň, manažer plzeňského závodu Prazdroje.

Mezi opakovaně podpořené aktivity patří vedle rekonstrukce katedrály také například vznik centra cyklistiky Bikeheart poblíž samotného Prazdroje. „Potřebovali jsme místo, kde se budou cyklisté scházet, kde bude prostor pro další vyžití a utužování vztahů. A to jak mezi cyklisty, tak i mezi cyklisty a jinými zájmovými skupinami,“ říká Vendula Mirošovská z tohoto centra cyklistiky, jehož klubovna sídlí přímo na křižovatce cyklistických cest ve Štruncových sadech. Pivovar podporou centra zároveň pomohl zachránit chátrající historickou budovu v samotném centru města.

Pro Prazdroj je velmi důležité, aby jeho aktivity měly pozitivní dopad na město a jeho okolí. Neziskové organizace jako spolky, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, ústavy či příspěvkové organizace mohou žádat o podporu z 20. ročníku grantového programu na stránkách www.nap.grantys.cz. Žádosti vyhodnotí odborná porota a výsledky zveřejní nejpozději 1. prosince letošního roku. Projekt, který obdrží grant, musí být realizován v průběhu roku 2023.