Hrádela tvrdí, že hlavní rozdíl je v postoji obou kandidátů. „Samozřejmě, že jsem znevýhodněn tím, že pan Pospíšil zde již je a připravuje si pro sebe půdu. Každý si ale musí položit několik základních otázek, jako jaké je moje očekávání o tom, jak bude vypadat nový děkan. Má to být člověk, který je pro mě absolutně neznámý, což je, pravda, určité riziko. Nebo to má být člověk, o kterém vím, že učil na škole v Karlových Varech, o níž se říká, že je propojená s doktorem Kindlem. Je pro mě zárukou to, že je to zejména politik, který chce být ve škole prakticky jen do voleb?“ ptá se Hrádela.

Byl prý velmi nešťastný z toho, že pověřený děkan se s ním dosud nesešel, přesto ani on žádný vstřícný krok neudělal. „Očekával bych, že se v této situaci bude snažit jednat ve prospěch školy a nasát informace ze všech stran,“ domnívá se Hrádela.

Jiří Pospíšil bere kandidaturu Hrádely jako provokaci ze strany svých odpůrců. „Čekal jsem, že proti mně vystoupí, je zde nasazený právě proto, aby vedl řeči proti mě a pokusil se mě zdiskreditovat,“ uvedl již dříve Pospíšil. Své šance ve volbách podle svých slov nezkoumá, zatím je vidí padesát na padesát.

Hrádela se v pátek objevil na fakultě v Plzni a chtěl uvolnit přednáškovou halu pro setkání se studenty. Pospíšil mu vyšel vstříc. Účast byla ale poměrně slabá. „Podle mě Hrádela nemá ponětí o tom, jak vysoká škola funguje, otázkám týkajícím se špatné ekonomické situace fakulty a nastínění jejího řešení, se několikrát vyhnul,“ vyjádřil se student Martin Marek.

Nám na stejnou otázku odpověděl, že se nemůže vyjadřovat k věcem, které nemá nastudovány. „Situace by se zřejmě řešila získáváním nejrůznějších grantů, rozhodně si nemyslím, že by se ekonomika školy zlepšila šetřením,“ dodal Hrádela.

Tajná volba děkana začne v pondělí v 16 hodin. Děkan potřebuje ke svému zvolení nadpoloviční většinu hlasů akademického senátu, tedy deset z osmnácti hlasů.