Obě dobročinné akce patří mezi projekty zaměřené na podporu mládeže s originálními myšlenkami, které pomáhají pozvednout kulturní a společenský život. Takzvaný program JUMP, který vyhlašuje Místní akční skupina (MAS) Aktivios, startuje i letos.

Oproti předchozím rokům se Aktivios chystá na podporu mládeže rozdělit méně peněz. „Letos se žadatelé mohou ucházet celkem o 40 tisíc korun. V minulosti to bývalo 60 tisíc korun," uvedla projektová manažerka Aktiviosu Martina Hanzlíková.

Nevyloučila, že výběrová komise proto podpoří méně projektů. Program JUMP 2013 je určený lidem od 15 do 30 let z jižního Plzeňska a nemusí být členy sportovního či kulturního oddílu.

„Žadateli musí být skupina tří a více lidí a současně v každém projektovém týmu musí být minimálně jedna osoba starší 18 let. Jsme přesvědčeni, že mladí nás dokážou svými nápady opravdu překvapit a dejme jim šanci ukázat ostatním, jak si užívají života, jak se umí bavit a co umí a předat to dál," vysvětlila Hanzlíková.

Úspěšné projekty mohou čerpat dotaci až 15 tisíc korun. Příjem žádostí a projektů trvá do 2. dubna 2013. Veškeré informace o pravidlech programu nebo o vyplnění žádosti o grant najdou zájemci na internetových stránkách www.mas-aktivios.cz.