Kvůli velké koncentraci nonstopů a heren se v okolí pohybuje řada pochybných individuí. Obchodnice už několikrát upozorňovaly, že se v ulici policisté a strážníci objevují jen zřídka.

„Každý den ráno uklízím tady u nás v průchodu injekční stříkačky, protože sem feťáci chodí brát drogy. Kolikrát tu vidíte partičku i šesti lidí, jak si podává stříkačku. Takový lidé pak vlezou do obchodu za jediným účelem. Krást. Už si tady s prodavačkami v okolí dáváme tipy. Když mi tu někdo něco vezme, obvolám je, aby všichni věděli, na koho si mají dávat pozor,“ svěřila se prodavačka obchodu Modes Robes.

Obavy potvrzuje také další žena, která má obchod nedaleko. „Kromě řady zlodějů jsem se už setkala i s tím, že se mi pokoušeli platit falešnou tisícovkou. Někteří zloději sem chodí třeba i třikrát za týden. Policisté sem sice začali už trochu chodit, ale až po několikátém upozornění. Je to ostuda, tahle ulice je skoro v centru a kvůli tomu množství heren se tu pohybuje řada feťáků. Některé zákaznice se mě ptají, jestli nemám pobočku ještě někde jinde, protože se sem vyloženě bojí chodit! Dříve tu bývala kousek od menzy i bezpečnostní kamera. Všechny by nás proto zajímalo, kam zmizela a proč,“ upozornila majitelka secondhandu.

Ohledně návratu kamery teď svitla naděje. „Právě zpracováváme analýzu, kam by bylo vhodné kamerový systém rozšířit. Právě tato ulice bude předpokládám dalším místem, kam kamera přibude, protože Kollárova ulice byla již delší dobu problematická. Analýza má ukázat, kde se lidé v Plzni cítí bezpečně a kde nikoliv. Výsledky bychom měli mít přibližně v září a pak budeme jednat o tom, co dál,“ řekl včera Deníku Robert Houdek, radní města pro bezpečnost.

Podporu v podobě zvýšeného počtu hlídek přislíbili také strážníci. „Podnět jsem předala veliteli a potvrdil, že budou pěší hlídky do této ulici směřovat ještě častěji,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.